Nahoru
 

Než se naučíte zvládat ostatní, naučte se zvládat sebe

Všichni, kteří dosáhli něčeho velkého, se dokázali sami spravovat, organizovat i zvládat, a právě tato schopnost jim umožnila ve velké míře uspět. I ten nejtalentovanější člověk se nikdy nedostane vysoko, když nebude svůj život vést správným směrem.

Tímto jsem shrnul úvod knihy Managing Oneself od Petera Ferdinanda Druckera, zakladatele moderního managementu. Dále budu popisovat jeho praktické rady, jež vám pomohou dosáhnout vlastního „sebemanagementu“, neboli řízení sebe sama.

Silné stránky

„Většina lidí si myslí, že ví, v čem jsou dobří. Obvykle se pletou. Častěji spíše vědí, v čem dobří nejsou, a i tak se jich hodně mýlí. A stejně nikdo nemůže sám sebe budovat na svých slabých stránkách.“

P.F.Drucker

Prvním úkolem je zjistit jaké jsou vaše silné stránky. Mohou vám k tomu pomoci různé testy a nebo tzv. Analýza zpětné vazby (feedback analysis), která funguje tak, že kdykoliv uděláte nějaké klíčové rozhodnutí, napište si, co očekáváte, že se stane. Za devět nebo dvanáct měsíců porovnejte reálné výsledky s vašimi odhady.

Za druhé máte na svých silných stránkách pracovat. Zjistěte, jak se v nich zlepšovat a získávejte nové dovednosti.

Poslední věc, kterou zkuste, je přijít na to, v čem vaše „intelektuální arogance“ způsobuje ignorování důležitých věcí a překonat ji. Hodně lidí, většinou ti, kteří se specializují na jednu věc, opovrhují vědomostmi z jiných oborů, a to jim způsobuje řadu problémů. Je daleko jednodušší se těmto problémům vyhnout než se jimi zbytečně zabývat.

Podávání výkonu

„Je až překvapivé, že tak málo lidí ví, jak dokončují úkoly.“

Stejně jako je tomu u silných stránek, každý podává výkon jinak. První věcí, na kterou musíte přijít je, jestli jste „čtenář“ nebo „posluchač“. Buď raději přijímáte informace tak, že si je přečtete, nebo si spíš někoho poslechnete. Jen málokdy tíhnete k obojímu. To se poté může odrazit i na vašem způsobu učení se nových dovedností, i když zde máte na výběr z mnoha způsobů jejich získávání.

Neméně důležitým faktorem je uvědomit si, v jaké pozici budete podávat nejlepší výkon. Někteří jsou od přírody stavěni na to, že umí rozhodnout, jiní se zase nejlépe cítí spíš jako rádci. Kniha obsahuje mnoho případů, kde se ukázalo, jak moc záleží na tom, jestli pracujete ve správné pozici.

Hodnoty

Pokud máte pracovat sami se sebou a umístit se do správné pozice, potřebujete znát své hodnoty. Jakmile si jich budete vědomi, přijde čas na to, abyste porovnali své hodnoty s hodnotami společnosti, ve které pracujete. Pokud se některé zásadně liší, je pravděpodobné, že vás práce bude uvádět do stresu a budete se cítit nesví. Cílem by mělo být to, aby se co možná nejvíce vašich hodnot shodovalo s hodnotami firmy, pro kterou děláte.

Pokud vás některá z informací v tomto článku zaujala, určitě doporučuji přečíst si celou knihu Managing Oneself od Petera Ferdinanda Druckera, který, jakožto zakladatel moderního managementu, vám určitě předá spoustu rad a znalostí. Bohužel se kniha nedá sehnat v češtině a tudíž je potřeba znalost angličtiny.